Dolaskom hladnijeg vazduha i redovnim kontaktom sa drugom decom mališani se neizbežno razboljevaju. Ono što tada doktori ponavljaju jeste važnost hidratacije, a roditelji se pitaju kako svoje neraspoloženo detence da nateraju da nešto popije. Bilo da detetu dajete čaj ili vodu evo 8 načina da ono dobije dovoljno tečnosti. U nadi da bolest neće trajati duže od 8 dana.
[shortslider ids=’29421, 29422, 29423, 29424, 29425, 29426, 29427, 29428 ‘ titles=’Zanimljive slamčice, Čajanka, Flašica, Sladoled na štapiću, Nagrada posle svake čaše, Posebno piće, Na kašičicu, Dozvolite detetu da koristi pipetu’ descs=’
Mališani obožavaju slamčice, ako uz to dodate i “cool” čašu vaše dete će sigurno dobiti dovoljno tečnosti čak i kada je bolesno. Via blog.amyatlas.com.
|Deca vole da se igraju i kad su bolesna, teško da će i minut provesti u krevetu. Iskoristite priliku i napravite čajanku.
|Iako se ovo možda kosi sa vašim principima najvažnije je da dete ne dehidrira usled visoke temperature ili dijareje. Zato, slobodno se u ovim ekstremnim situacijama vratite dobroj staroj flašici. Via thismamamakesstuff.com.
|Ovo je odlično rešenje ne samo za malo tečnosti već i za bolno upaljeno grlo. Najbolje je da sladoled napravite sami, može i od čaja. Via somewheresplendid.com.
|Ako ništa ne upali možda nagrade hoće. Možete se odlučiti za izvlačenje papirića sa nagradama (20 min više ispred tv-a, slatkiš po želji i sl.) ili za korpu punu sitnica kao što su nalepnice, bojanke i sitne igračkice. Ovo je verovatno dobra motivacija i za njtvrdoglavije mališane. Via thecraftingchicks.com i countingcoconuts.blogspot.com.
|Pripremite čaj na poseban način ili samo malo vode sa limunom zbog vitamina C i predstavite ga detetu kao veoma posebno piće. Pomaže.
|Ako nema drugog načina, dajte tečnost na kašičicu. Malo po malo i biće dovoljno.
|Pipeta je fascinantna za dete. Bolje da je plastična da ne bi došlo do povređivanja ali budite u blizini i dok prebacuje tečnost iz jedne čaše u drugu kažite da svaka treća ili peta kap mora u usta. Pretvorićete obavezu u igru. ‘]
Kako vi uspete da navedete dete „na saradnju“ kada je bolesno?