Šta činiti kad nosić procuri

3min
Jedna od čestih zdravstvenih tegoba kod dece jesu infekcije respiratornih organa, koje obično počinju curenjem nosa. Mogu se javiti tokom čitave godine, ali su najučestalije u jesen i zimu....

Jedna od čestih zdravstvenih tegoba kod dece jesu infekcije respiratornih organa, koje obično počinju curenjem nosa. Mogu se javiti tokom čitave godine, ali su najučestalije u jesen i zimu. Posebno su ugroženi mališani koji veći deo dana provode u grupama sa drugom decom, u vrtićima, predškolskim ustanovama ili školama, jer je reč o virusnim infekcijama koje se lako šire.


Slika: anjanettew/flickr.com.


Simptomi, koji ukazuju da je dete inficirano, jesu i osećaj golicanja i grebanja u grlu. Posle nekoliko dana može se javiti i kašalj, kao posledica slivanja sekreta niz grlo, ali i povišena telesna temperatura. Ona ukazuje da se organizam bori sa infekcijom. Veoma je važno da budete strpljivi i dozvolite prirodnim mehaniznima da deluju. Ne posežite odmah za antipireticima. Sve dok je temperatura niža od 38°C, ne treba je snižavati.


Kada i kako skidati temperaturu?

Međutim, ako temperatura počne da raste i preko 38°C, preduzmite nekoliko koraka. Prirodni načini snižavanja povišene temperature koje možete da primenite su  tuširanje ili kupanje mlakom vodom, 10 do 15 minuta. Detetu će pomoći i masaža tela, grudi, leđa, ruku i nogu, rastvorom alkohola i vode. Ove metode dovode do postepenog rashlađivanja tela i spuštanja temperature.


Sve vreme pažljivo pratite kako se dete oseća i kako izgleda. Kod dece predškolskog uzrasta virusna infekcija lako može da preraste u bakterijsku. Ako se dete i posle 3 do 4 dana ne oporavi i izgleda malaksalo, postoji opravdana bojazan da se razvila bakterijska infekcija. U tom slučaju, neophodno je da se obratite lekaru.


Kako sprečiti bakterijske infekcije?

Bakterijske infekcije se uobičajeno leče antibioticima. Međutim, česta primena antibiotika nije preporučljiva. Zato treba učiniti sve sto je moguće da do bakterijske infekcije uopšte i ne dođe. Najbolja odbrana je jačanje imuniteta, posebno dece koja su sklona prehladama.


Najefikasniji načini da se imunitet ojača su prirodni i podrazumevaju pravilnu ishranu, bogatu vitaminima. Ponekad ni to nije dovoljno, pa se preporučuju i određeni preparati na bazi bilja, koje možete naći u apotekama. Jedan od njih je i Immunokind. To je homeopatski lek u čiji sastav ulaze soli kalcijuma i bezbedan je za sve uzraste. Primenjuje se kod beba i dece sa čestim respiratornim infekcijama i deluje tako što najpre propredi broj respiratornih infekcija, a kasnije u potpunosti i nestanu. Imajte u vidu da je uobičajeno je da, u prvih 5 godina života, deca godišnje prebole 6 do 9 akutnih infekcija respiratornog sistema, dok je učestalost čak i veća među decom koja idu u vrtić.


Šta je Immunokind?

Immunokind je homeopatski preparat iz palete preparata za decu Mama Natura, u čiji sastav ulaze soli kalcijuma i može se koristiti kod beba od prvog dana života pa nadalje, za sve uzraste.


Ovaj homeopatski preparat specifcan je sto uz lecenje i ojačava imuni sistem detata, a radi postizanja najpovoljnijeg efekta, preporučuje se da roditelji svojoj deci daju 3 puta po jednu tabletu dnevno.


Tablete treba uzimati pola sata pre, ili posle obroka i pustiti da se polako rastope u ustima kako bi se obezbedila maksimalna efikasnost.. Primenjuje se kod beba i dece sa čestim respiratornim infekcijama i deluje tako što najpre proredi broj respiratornih infekcija koje kasnije u potpunosti i nestanu.



Tekst je napisan u saradnji sa brendom Mama Natura – jedinom linijom homeopatskih proizvoda razvijenom specijalno za bebe i decu.


Mama Naturu možete pratiti na Facebook strani – Mama Natura Srbija (LINK).

Jovanna is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *