Intervju: Aleksandra Botić, Mushroom dečiji šatori – savršen kutak za igru (+POKLON)

3min
Mushroom šatori uveliko oduševljavaju i decu i roditelje širom Srbije. Izdvajaju se dizajnom i kvalitetom a delo su Aleksandre Botić iz Novog Sada. Aleksandra je po profesiji učiteljica koja je...

Mushroom šatori uveliko oduševljavaju i decu i roditelje širom Srbije. Izdvajaju se dizajnom i kvalitetom a delo su Aleksandre Botić iz Novog Sada. Aleksandra je po profesiji učiteljica koja je odlučila da ostavi posao i uđe u preduzetničke vode. Želja da se bavi kreativnim poslom koji će joj donositi apsolutnu sreću i zadovoljstvo je povela da stvori sopstveni brend i svojim proizvodima unosi radost u dečiju svakodnevicu. Nadamo se da će vam intervju sa njom poslužiti kao inspiracija ukoliko ste na putu da osnujete sopstveni posao ili maštate o tome.

Kako je nastao brend Mushroom?

Bilo je potrebno dosta vremena da sama ideja zaživi u obliku koji je danas prepoznatljiv kao Mushroom šatori. 

 

Po struci sam vaspitač i mnogi će reci da je rad sa decom divan, što i jeste, ali ono što nije divno je ta potreba kalupljenja, ispunjavanja normi, jednom rečju gušenja slobode i kreativnosti. 

 

Želela sam da radim nešto što će mi donositi apsolutnu sreću i zadovoljstvo i gde ću moći maksimalno da se kreativno izrazim. Sticajem okolnosti imala sam priliku da se oprobam i usavršim u raznim poslovima, od radijskog voditelja, marketing menadžmenta, prodaje u velikim internacionalnim kompanijama, vaspitača, predavača… Kada radite u jednom takvom sistemu, on od vas zahteva određene norme koje morate da ispunjavate, obično je to rad pod pritiskom i pretvorite se u nešto što vi zapravo niste. Nisam mogla da ugušim tu nit koja me je ceo život držala i da se tako lako odreknem dela sebe, ostavila sam posao i rešila da poslušam svoje srce.

 

Pre 10 godina razmišljala sam o kreativnom centru koji bi se zvao Mushroom. Do realizacije te ideje nije došlo, ali je ona bila temelj za sadašnju priču o Mushroom šatorima.

 

mushroom-satori-3

 

Zašto je šator savršena igračka za svako dete?

Što smo stariji to se više prisećamo detinjstva i lepih uspomena. Ono što nam najviše nedostaje sada kada smo veliki je ta bezbrižna igra. Prisećajući se igara kojih sam najviše volela da se igram setila sam se te beskonačne igre u šatoru, koji sam tada pravila od ćebadi, merdevina i jastuka. Verovatno je on dobrim delom doprioneo razvoju i moje ličnosti i mojih sposobnosti.

 

Današnja deca su preplavljena plastikom i gumom i sve te velike kompanije od njih prave ogromne potrošače, ono što je moj cilj bio je da taj šator bude od prirodnih materijala, da ne može da se polomi kao plastična igračka, da može da se nadogradi i da se nasledi kada se preraste i samim tim služi generacijama. Pri samom dizajnu vodila sam računa o svakom detalju tako da postoje elementi koji podstiču motorički i logički razvoj. Konstrukcija je jednostavna za sklapanje i rasklapanje i svi elementi su od punog kvalitetnog drveta, platno je pamučno i može se lako skinuti i oprati po potrebi. Postoji više modela – za sobu, dvorište i plažu, tako da jedan šator može poslužiti za sve 3 namene jednostavnom promenom platna. Radimo ih u 3 veličine, za uzrast do 13 godina.

 

Slobodna igra je najvažnija kod razvoja svakog deteta, a kutak kao što je šator će podstaći tu igru i razvijati je i od tih igara rodiće se neke odlične ideje.

 

mushroom-satori-2

 

Kako bi opisala svoj dizajnerski stil?

Veliki sam esteta i pri odabiru tekstila uvek gledam da to budu neke fine nijanse boja, bez previše detalja, da nisu previše bebeći i da su kvalitetni. “Less is more”, to je neka krilatica koja me vodi, mada po želji radimo i “custom made” šatore. Šatori se rade u nekoliko serija, osnovni model je najelegantniji (komentar jedne devojčice), jednostavno pamučno bež platno, konstrukcija u natur boji drveta i pastelne zastavice kao dekor.

 

Gde pronalaziš inspiraciju?

Inspiracija dolazi sama po sebi, nekada iz svakodnevnih stvari, kako koje godišnje doba dođe najviše se prisetim nekih priča i bajki koje su obeležile moje detinjstvo i pokušam da pretočim neke elemente u šatore.

 

mushroom-satori-1

 

Da li postoje neki kreativni rituali koji ti pomažu u poslu?

Veliki sam prefekcionista tako da svoju osobinu prenosim i na šatore i pri izradi vodim računa o svakom detalju. Sve radimo planski i detaljno a najveći dokaz uspeha su nam zadovoljni roditelji i srećna deca.

 

Kakav savet bi dala ženama koje žele da otpočnu sopstveni kreativni biznis?

Budite originalne, nemojte kopirati tuđe ideje, to je kao da kopirate tuđe misli i reči, a pri tome u njih ne verujete ili ih ne razumete. Pronađite ono što vas motiviše da budete bolje i kao ljudi i u poslu, držite se svojih ideja i snova i ne odustajte. 

 

 

Sve detalje o modelima i poručivanju možete pogledati na linku MUSHROOM DEČIJI ŠATORI

 

poklon mushroomOsvojite jedan predivan jastuk oblačić!

Ulepšajte sobicu vašeg deteta ovim preslatkim jastučetom. Sve što treba da uradite da biste učestvovali i osvojili ovu fantastičnu nagradu jeste da u komentarima napišete na koji način vi podstičete kreativnu igru vašeg deteta. Nagrađujemo najzanimljiviji komentar! 

 

Igra je otvorena za učesnike iz Srbije.

 

Komentar ostavite do utorka 10.10.2017. u 12h a pobednik će biti proglašen u sredu 11.10. 

 

Srećno!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *