Uradi sam: Napravite super igračke od tetrapak ambalaže

3min
Ohrabrite decu da se zainteresuju za reciklažu i da koriste materijele koji se nalaze oko njih za različite projekte. Na ovaj način će, pored odgovornosti prema prirodi, razvijati i njihove...

Ohrabrite decu da se zainteresuju za reciklažu i da koriste materijele koji se nalaze oko njih za različite projekte. Na ovaj način će, pored odgovornosti prema prirodi, razvijati i njihove sposobnosti i maštu. Jedan od takvih materijala je tetrapak ambalaža koja nam ostaje od mleka, mlečnih proizvoda i sokova. Ona je idealna za zanimljive reciklažne projekte sa decom. Biće im interesantno da naprave novu igračku sa kojom mogu da se zabavljaju satima.

 

Pregledajte ove predloge i zabavite se zajedno praveći ih:

 

Kućice za igru

Sakupljene tetrapak kutije operite sa sapunicom i vodom. Isecite zatim dno pa dobro prebrišite unutrašnjost. Poneki skratite kao bi dobili kućice i zgrade različitih visina. Za fasade možete da koristite kolaž papir, beli papir ili da ih jednostavno ofarbate. Detalje iscrtajte flomasterima ili ih zalepite naknadno.

 

Via: kidsomania.com, i.pinimg.com

<===End of Page===>

Kućice lampe

Proces pripreme tetrapak kutija je isti, važno je da budu čiste i da isečete dno kako bi imali lakši pristup unutrašnjosti. Spoljašnjost ofarbajte u belo pa kada se boja osuši iscrtajte prozore i vrata. Isecite ih skalpelom ili makazama. Trudite se da svaka kućica lampa bude drugačija, da im se otvori razlikuju. Sa unutrašnje strane zalepite transparentni papir u boji kako bi svetlost bila raznobojna. Kupite lampice svećice na baterije i postavite po jednu ispod svake kućice. Kad padne noć ove simpatične lampe će diskretno osvetliti dečiju sobu.

 

Via: freshideen.com

<===End of Page===>

Hranilice ili kućice za ptice

Ako volite da posmatrate ptičice napravite za njih hranilice gde će svakodnevno svraćati po semenke. Na ovaj način radite nešto korisno za ptice, a dete dobija priliku da ih upozna i posmatra. Ako nemate dvorište ili terasu gde bi postavili kućicu hranilicu za prave ptice, improvizujte pa napravite i ptičice kao ove od kinder jaja.

 

Via: recyclart.org, mieuxenseigner

<===End of Page===>

Kamion od tetrapaka

Napravite kamion od dva tetrapaka, cetiri zatvarača i dva duga drvena štapića. Za finiš će vam trebati malo boje ili kolaž papir. Slika sve savršeno ilustruje tako da ćete sigurno uspeti da napravite neki sličan kamion s kojim će se deca rado igrati.

 

Via: freshideen.com

<===End of Page===>

Školski autobus

Da kamion ne bude usamljeno vozilo pokušajte da napravite i autobus. Tetrapak obojite žutom bojom ili oblepite žutim papirom a detalje nalepite dodatno.

 

Sa ova dva modela vozila sigurno ćete osmisliti još neko i napraviti čitav vozni park.

 

Via: i.pinimg.com

<===End of Page===>

Kasica za štednju

Kada kupite tetrapak sa većim otvorom možete da ga iskoristite kako bi napravili kasicu za štednju. Ukrasite ga da liči na kućicu kao iz bajke. Različiti dezeni papira biće od prave pomoći u ovom projektu. Što više raznobojnih detalja to će biti lepša kasica kućica.

 

Via: laclassedellamaestravalentina.blogspot.com

<===End of Page===>

Postolje za radni sto

Za malo stariju decu predlažemo da se zajedno zanimate pravljenjem postolja za radni sto. Potrudite se da ima dovoljno različitih pregrada i delova za sve što želite da se nađe na radnom stolu.

 

Via : freshideen.com

 

<===End of Page===>

Naselje od tetrapak kućica

Za ovakvo naselje potrebno vam je od 6 do 10 tetrapka, dodatni karton, papiri sa šablonima koji imitiraju fasade, krovove, put i ostale detalje. Sve šablone mozete da odštampate sa sajta choosecartons.com, čak postoje i šabloni koje možete da obojite sami i tako ih npr. prilagodite svojoj ulici i kućama u vašem komšiluku. Sigurno ćete se dobro zabaviti dok pravite ove kućice i zgrade.

 

Via: liagriffith.com

<===End of Page===>
Redacija is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *